Zbývají poslední dny na údržbu zahrady. Jak si ji ulehčit?

Nástup podzimu je letos spíše pozvolný, což výrazně nahrává především zahrádkářům. Ti tak mají ještě nyní, týden před koncem listopadu stále čas na to věnovat se svým zahrádkám. Také vás čeká její zazimování a s tím související práce? Poradíme vám, jak si je ulehčit.

Odstraňte listí z trávníku

Základem by mělo být shrabání spadaného listí, které teď vaši zahradu určitě hyzdí. Pokud jste každý rok brali hrábě a kolečko na odvoz, nyní na to můžete jít mnohem lépe. Nemusíte se zatěžovat fyzicky náročným a zdlouhavým hrabáním. Použijte moderní vysavač na listí. Efektivní pomůcka každého zahrádkáře nejenom při podzimních dnech. S vysavačem stačí obejít svou zahradu, a do vaku nasát všechno spadané listí z vašich stromů. To následně vysypete na kompost a tato ne příliš oblíbená činnost je za vámi. A to v rekordním čase oproti předchozím letům.

Trávník si zaslouží naposledy posekat

Se zazimováním zahrady souvisí také nutnost posekání vašeho trávníků. Jedině tak ještě před samotnou zimou odstraníte veškeré staré výhonky a tím bude mít trávník mnohem více síly na to, aby byl na jaře schopný bez problémů růst. Doporučujeme pořídit kvalitní sekačky na trávu, díky kterým bude tato činnost také otázkou maximálně několika desítek minut. A jelikož je sekačka spíše sezonním zbožím, dá se nyní pořídit za poměrně slušnou cenu oproti jarnímu období, které je spojeno s dobou zvýšeného zájmu.

Jakmile je posekáno, můžete se svému trávníku věnovat i jinak. Nijak špatným nápadem není vertikutace, nebo také přihnojení. Obojí jsou kroky, které vám pomohou hlavně na jaře s obnovou vaší trávy.

Ukliďte svou zahradu

Opomenout nelze ani úklidové práce, které se zazimováním také souvisí. Pokud jste poslední týdny odkládali neoblíbenou práci, je na řadě ji udělat nyní. Máme na mysli třeba nařezání větví a špalků, které máte schovány na letní grilování. Použijte populární elektrické pily, které jsou na hobby použití ideální volnou. Nařezané dřevo vyrovnejte pod střechu, kde bude nachystáno na příští grilovací sezonu.

Nezapomínejte na prořez stromů

Také je dobré neopomenout podzimní prořezy stromů a keřů. Pokud jste se k tomu opět ještě nedostali, je ten nejvyšší čas. I tady vám může pomoci moderní technika. Naším doporučením jsou stále populárnější aku pily. Na rozdíl od klasických elektrických s kabelem jsou zárukou mnohem jednodušší manipulace, což se především při prořezu větví v korunách stromů velmi hodí. V porovnání s benzinovou variantou naopak nadchnou podstatně menší hmotností. Až vyzkoušíte, na klasickou ruční pilu si ani nevzpomenete.

S pracemi neotálejte

Pěkné podzimní počasí už dlouho nevydrží. Proto nedoporučujeme otálet. A jestliže vám něco z vyjmenovaného nářadí, které vám ušetří práci chybí, nezoufejte. Na eshopu Rucni-Naradi.cz najdete vše, co pro práci na své zahradě potřebujete. Díky skladové dostupnosti a rychlému odeslání může být objednané zboží u vás klidně i druhý den.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..