Jak vybrat skříně do paneláku?

V českých panelových domech žije takřka polovina populace. Toto konstatování vás možná uklidní, že rozhodně nejste jediní, kdo musí řešit problémy pokaždé, když se rozhodne k obměně interiérového nábytku.

Jak si počínat při výběru nábytku do panelákového bytu, aby byla volba co nejlepší?

Skříně na míru nemusí disponovat dvířky

Řešením je bezesporu pořízení skříně na míru od některého z prověřených výrobců. Důležité je pamatovat na to, že ne všechny musí mít nutně dvířka.

Mnohem lepší je pořídit si do malých bytů policové skříně, které nechávají prostory přece jen otevřené. Navíc se do nich vejde značné množství knih, oděvních doplňků i bižuterie.

Světlé barvy zvětší optickou prostornost místnosti

Prostor je možné opticky zvětšit volbou světlých barev, což vám každý designér bez okolků potvrdí. Nábytek na míru by proto měl být volen ve světlých odstínech, čehož se dosáhne mimo jiné volbou buku, světlého javoru nebo dubu sonoma.

Dalším trikem k optickému zvětšení prostoru je umístit na skříň zrcadlo. Majitelé malých bytů by rozhodně měli volit u všech svých šatních skříní posuvné dveře, jež dokážou ušetřit několik cenných čtverečních metrů.

Navíc je lze umístit i do prostor, kam by se běžná skříň jednoduše nemohla vejít, protože by u ní nebylo možné otevřít dveře!

Vestavěné skříně mohou sloužit také jako dělicí příčky

Jako ideální řešení pro malé byty se nabízí vestavěné skříně, jejichž prostřednictvím je možné vyplnit v podstatě jakýkoli nevyužitý prostor.

Při prohlídce interiéru panelákových bytů se lze poměrně často setkat s tím, že vestavěné skříně plní i funkci jakési dělicí příčky v místnosti.

Jejich předností je skutečnost, díky které je možné na základě jejich pestré paletě materiálu, z něhož jsou vyrobeny, i variabilitě provedení zakomponovat takřka všude.

Bydlení v paneláku rozhodně neznamená, že váš interiér nemůže působit moderním dojmem!

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..