Vybíráte židli? Toto jsou věci, na které je třeba hledět

Pro člověka je přirozenou polohou nejenom to, když stojí nebo leží, ale i to, když sedí. Většina z nás nesedí jenom v křeslech a na gaučích, ale sedí také na židlích. Jak a podle čeho vybrat tu pravou? Podívejte se s námi na parametry, které jsou důležité.

Délka sezení

I ta by měla ovlivňovat samotný výběr židle. Čím déle na ni budete sedět, tím kvalitnější a lepší by měla být. Pokud na židli sedíte i několik hodin denně, jsou nezbytností kvalitní kancelářské židle. Jak už napovídá sám název, jsou určené právě k sezení v kancelářích kde se předpokládá, že bude člověk v poloze sedící i celou pracovní dobu.

Velikost židle

Při výběru židle by měla hrát roli i výška vaší postavy. Při sezení je důležité mít nohy na zemi. Tomu podřiďte jak výběr podle velikosti, tak i možnosti nastavení takových židlí. Právě velikost je důležitá, pokud vybíráte dětské židle. U nich by měla být možnosti i výrazného posunu výše s tím, jak dítě roste. Jenom tak bude židle sloužit co nejdelší dobu.

Typ židle

Na ten se velmi často zapomíná, ale i on hraje při výběru velkou roli. Je rozdíl mezi tím, zda hledáte židli do kanceláře, na které budete sedět, nebo je vaším cílem konferenční židle, která je využívána spíše v zasedacích místnostech na krátké porady. V kuchyních u barových pultů to mohou být zase barové židle, zatímco v dětských pokojích jsou aktuálním hitem sedací vaky. I když je pravdou, že ty se už od klasických židlí poměrně výrazně odklánění.

Umístění židle

Lehce souvisí se samotným typem. I ten volíte především podle toho, kam židle patří. Možnost, která ještě nezazněla jsou jídelny. I sem patří specifické druhy židlí. Nejenom, že by měli mít velikost odpovídající tomu, jakou výšku mají jídelní stoly. Zapomínat by se nemělo ani na jejich design, který by měl se stolem korespondovat. Jak odstínem, tak třeba i použitými materiály.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..