Vybíráte botník? 3 rady, které vám s tím pomohou

I když se to nezdá, každý má dnes několik párů bot. U žen to jsou mnohdy i desítky. V tu chvíli se také objevuje otázka, kam s nimi. Ideální volbou je pochopitelně botník, kde budou uloženy a připraveny k okamžitému nazutí. Jak ten pravý vybrat? V tom vám poradíme. Zde jsou 3 věci, na které se při koupi zaměřit.

Velikost botníku

První důležitá věc je velikost botníku. U každého, který vám padne do oka, je třeba znát všechny tři rozměry. Tím si lépe představíte jeho celkovou velikost. Jedná se o:

  • Výšku
  • Šířku
  • Hloubku

Velikost by měla odpovídat nejenom počtu bot, které v něm budete skladovat, ale i tomu, aby se dobře vešel na chodbu, nebo do předsíně. Pokud nejste příliš omezeni místem, nebojte se větších variant. Koupíte několik párů nových bot a budete za to rádi, protože je stále máte kam dávat.

Konstrukce botníku

Možností je na našem trhu celkem dost. Nejjednodušší variantou je klasická otevřená police, kde ukládáte boty na jednotlivé přihrádky. Druhou možností jsou zavírací botníky, které vycházejí právě z tohoto řešení. Zajímavou moderní variantou jsou výklopné botníky. Stačí jeden pohyb, botník se otevře a vy vybíráte správnou obuv. Výhodou je kapacita i snadná přístup k uložené obuvi. Opomíjet nelze ani fakt, že daná varianta má minimální hloubku, a tak se hodí i do menších prostorů.

Praktičnost botníku

Nejedná se jenom o místo, kam můžete ukládat své boty. Nezapomínejte na fakt, že ho lze využít i jinak. Představu o tom, jak konkrétně, vám dá botník lavice. Je dobrým pomocníkem při obouvání a zavazování bot, jelikož si na něho můžete sednout. Jeho unikátem je nejenom výška přizpůsobená možnosti sezení, ale i konstrukce, která nabídne jistotu nosnosti u každého průměrného člověka. Zajímavým prvkem navíc mohou být i čalouněné sedáky, pro co největší možnou pohodlnost při nazouvání vaší obuvi.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..