V realitním byznysu na vás mohou realitní makléři zkoušet finty

Realitních makléřů je v České republice příliš velké množství. Mohou za to lehce dostupné podmínky na vstup do realitní profese. K tomu, abyste mohli vykonávat realitního makléře, stačí opravdu pár základních bodů. Dojít na živnostenský úřad, zaregistrovat se, následně zaplatit registrační poplatek za živnostenský list v podobě jednoho tisíce českých korun a hotovo. Dále záleží na vás, jakým směrem se hodláte vydat. Určitě by se ve vaší výbavě měl nacházet mobilní telefon a přinejmenším tablet. U mobilního operátora si za pár stokorunových bankovek měsíčně můžete pořídit tarif. Teď už vás téměř nic nedrží v začátcích. Jestliže ale nemáte žádnou praxi, budete dosti v tomto oboru plavat.

Jak jsou vnímání realitní makléři z pohledu klienta?

Realitní profese v České republice nepatří mezi oblíbené. Negativního hodnocení se obor dočkal především kvůli neprofesionálně vystupujícím realitní, makléřům, který měli pouze jediný cíl. Jak okrást svého klienta a přilepšit si tak na jeho nemovitosti. Obor prozatím nevyžaduje žádné specifické požadavky, takže jej můžete dělat i se základní školou. V budoucnu se to ovšem bude měnit. Jaké triky realitní makléři využívají, aby docílili svého? Pojďme se na to podívat.

Nemovitost jsem nenabral, ale na tom nezáleží nebo ano?

Tuto větu si jistě říkají tzv. mrtví agenti. Jde o realitní makléře, kteří si nemovitost vyhledají na inzertních portálech, stáhnou fotografie, poté vymažou vodoznak dané stránky, zkopírují popisek a hurá na prodej. Jakmile naleznou zájemce, ihned zvedají mobilní telefon a volají majiteli nemovitosti. Představí se jako realitní makléři a s větou, že teď našli vaši nemovitost a chtějí vás seznámit s možným klientem. Majitelé už často nevědí, že jejich nemovitost byla publikována na stránkách makléře bez jejich vědomí.

Lístečky ve schránce

Máte ve schránce lísteček o tom, jak jedna anonymní osoba hledá byt v této lokalitě s okamžitou platbou? Pak se nejspíš jedna o podvodné jednání realitního makléře. Dobře, podvodné je možná silné slovo, ale minimálně nevkusné. Během telefonického hovoru vám ještě svou profesi neprozradí. To udělají ve chvíli, kdy se potkáte osobně. Vy v tu chvíli jste natolik zaskočeni, že nemáte odvahu na útěk.

Neexistující byt nebo rodinný dům

Lákavá nabídka bytu nebo rodinného domu za slušné peníze? Jeden z dalších triků realitních makléřů, jak vás k sobě připoutat. Poté, co vám oznámí, že je nemovitost již prodaná, se vám budou snažit vnutit jiný dům nebo byt.

Falešný klient

Mezi nejčastěji využívané metody, jak se k vám realitní makléři dostanou je osobní schůzka s tím, že pro vás mají klienta. Jakmile je čas schůzky, oznámí vám, že se klient omlouvá, ale nemůže se dostavit. V horším případě tam bude tzv. fiktivní klient za účelem předstírání.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..