Úklid domácnosti je potřeba zvládnout efektivně a hravě

Úklid nebaví snad nikoho. Každý zná jistě činnosti, kterým by se věnoval raději. Bohužel je občasný úklid nutný. Pokud celý proces odfláknete, škodíte pouze sami sobě. V neuklizeném bytě se hromadí nejenom prach, ale i větší škodlivé částice, které vás mohou ohrozit na zdraví. Máte-li doma děti, které trpí astmatem, měli byste úklidu věnovat o to více času. Na co se zaměřit, abyste si opravdu po odvedené práci mohli říct, že jste ji provedli dokonale? Určitě najdete činnosti, které příliš často neděláte, i přes to, že by tomu tak mělo být.

Úklid by měl být pořádný

Zrychlený úklid zvládne téměř každý. Pokud jej budete chtít odfláknout, nepotřebujete žádné znalosti o tom, jak správně provést celkový úklid. Prostě vezmete pár hadrů, následně utřete prach a tím jste skončili. Prach se ale neusazuje pouze na viditelných místech, ale najít ho můžete opravdu všude. Úklid musí mít podobně jako jiné činnosti svůj řád, pomocí kterého ho zvládnete snadno a rychle. Rychleji v tomto případě ale myslíme důkladně. Každý proces lze zrychlit, ale bez předem stanoveného plánu toho nedocílíte.

Jak správně začít s úklidem

Začněte od místnosti nacházející se nejdále od bytových dveří. Úklid provádějte postupně. Před samotným úklidem si připravte všechno vybavení, které budete potřebovat včetně hadrů, kýblu a vody. Dále se neobejdete bez mopu a vysavače. Uklízet musíte vždy od nejvyššího místa. Ať už jenom utíráte prach nebo i myjete okna. Vysoké místa musíte zbavit prachu z toho důvodu, aby vám neviditelnými částicemi nepadal na již uklizený prostor. Nemůžete logicky začít od spodu a pokračovat směrem nahoru. Co už vůbec nedělejte je, že uklidíte pouze podlahu a nic jiného. Prach budete mít do pár hodin zpátky. Jakmile s místností skončíte, nezapomeňte ji po sobě zavřít.

Nejprve velké částice a potom vytírání

Místnost musíte uklidit důkladně. Věnujte se i místům, kterým běžně nevěnujete příliš pozornosti. Klidně si odsuňte nábytek. Pomocí vysávání se zbavíte první fáze, kterou jsou největší částice. Po této činnosti se můžete pustit do vytírání. To je totiž jedna z nejdůležitějších částí, kterou lidé vynechávají. Vysávání vám moc nepomůže. Vaše oči už možná vidí nečistoty v podobě velkých částic prachu, ale věřte nám, že ty nejmenší částice se stále na zemi nacházejí.

Vše vyměňte a okna umyjte

V žádném případě neuklízejte po té, co vyměníte všechnu textilii v domě nebo bytě. Úklid se provádí před těmito činnostmi. Novým prádlem musíte povléct a ozdobit interiér až poté, co je skutečně uklízený.

Čisticí prostředky ušetří spoustu času

Skvělým pomocníkem během celého úklidu vám budou čisticí prostředky. Ty nejkvalitnější si hravě poradí i s mastnými fleky na podlaze. V konečném důsledku uvidíte neskutečně obrovský rozdíl, a jestliže si uděláte fotku neuklizeného bytu, budete si říkat, že snad nejde ani o vaši domácnost.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..