Tipy pro moderní interiér

Moderní trendy se v každém z interiérů odrážejí a projevují trochu jinak. I interiérový design se každým rokem mění, alespoň z části. Některé momenty jdou do popředí, zatímco jiné čeká útlum. Pokud nechcete nic nechat náhodě, pak bytový architekt rozhodně stojí za oslovení. V dnešním článku Vám představíme několik tipů pro moderní interiér v roce 2020.

Barvy – zelená

Zeleň v domácnostech představuje trend, který má už jistý čas stoupající tendenci. Stále více lidí plní své domovy různými rostlinami ve snaze bojovat proti městské šedi. Snaha o opětovné připojení k přírodě bude pro mnohé domácnosti klíčová i v roce 2020. Budeme ji pozorovat v různých podobách, od tapet až po tkaniny či doplňky jako keramika, nádobí apod. Zelené čalounění by mělo být in, zejména v působivých odstínech borovicové a smaragdové.

Materiál – masiv

Zmíněný moment návratu k přírodě se v příbytcích bude projevovat různými způsoby. Jedním z nich je a bude i nábytek z masivu. Dřevo a zvlášť masiv totiž představuje díky svým užitným vlastnostem nadčasový stavební materiál. Interiérem dodává vizuální teplo, pohodu a zároveň splňuje stále sílící požadavky na kvalitu a jednoduchost. I proto si nábytek z masivu s určitostí své místo v moderních interiérech zastane, a to s přehledem.

Vzory – nezapomínejte na strop

Strop již není pátým kolem na voze a místem, které budeme ignorovat. Namísto toho budou stropy vybavené odvážnějšími vzory, které lze dosáhnout texturovanými tapetami, nápaditými barvami či detailně zpracovanými sádrovými nebo dřevěnými dekoracemi.

Styl – minimalismus

Dost bylo nábytkem přeplněných místností a těžkých vzorů. Modernímu interiéru kraluje maximální jednoduchost, čisté linie a tvary. Takový relativně jednoduchý interiér poskytne jeho obyvatel úlevu od vizuálního smogu, který na nás všechny číhá v ulicích měst. Jednoduchost by však neměla vystupovat do popředí na úkor kvality – a ta by se zároveň měla doplňovat s účelností interiérového zařízení.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..