Světelné kabely vytvoří tu pravou vánoční atmosféru

Když chcete mít okolo sebe vánoční výzdobu, po čem nejčastěji v současné době sáhnete?

Ano, je to osvětlení, konkrétně světelné kabely. Jedná se o nejoblíbenější a nejdostupnější formu vánočních dekorací, která dokáže vzbudit údiv opravdu u každého.

Proč si pořídit světelné kabely?

Už jste si procházeli nabídku kamenných prodejen v sortimentu vánočních světelných ozdob? A stále ještě nevíte, pro co se rozhodnout? Trochu vám s výběrem pomůžeme.

  • Hledáte-li něco snadného k instalaci, pak rozhodně neprohloupíte s nákupem světelných kabelů. Vyrábějí se v několika barevných variantách LED diod. Ty mohou svítit, bílým světlem teplým i studeným, růžově, modře, žlutě či červeně. Anebo jsou vícebarevné, jež se hodí pro ty z vás, kdo se jednoduše neumíte rozhodnout. Barevná světýlka se ovšem líbí také malým dětem, pro něž vánoční výzdobu hlavně děláme. Takže vybírat vánoční osvětlení je opravdu z čeho.
  • Světelné kabely jsou vyrobené z odolného materiálu, který toho hodně vydrží. Musí, když venku zvládne odolávat nepřízni proměnlivého počasí. V zimě hned sněží nebo prší, občas mrzne, takže materiál toto musí všechno absolvovat bez toho, aby ho povětrnostní podmínky nějak poškodily.

LED diody

Různé délky svítidel

Výhoda světelných kabelů dále tkví hlavně v tom, že jsou vyráběné v různých délkách – většinou najdete kabely v délce 10, 20 nebo dokonce 50 metrů. To už je pořádná délka světelného LED kabelu, s níž snadno ozdobíte celý dům. Nebo aspoň jeho část, máte-li budovu velkou. Zajímavě se kabel s LED diodami vyjímá na obvodu střechy, na balkoně, okolo dveří či oken. Když je rozsvícený, krásně  září do okolí a přitahuje zraky okolo jdoucích lidí. Hlavně dětem světelným kabelem uděláte velkou radost.

Pro jakou barvu se rozhodnout?

Výběr barvy světelných LED řetězů záleží čistě na vašem vkusu. Někdo dává přednost čisté bílé, a to buď v teplejších tónech, nebo ve studených. Bílá barva symbolizuje sníh a v kombinaci s ním vypadá velmi dobře. Zajímavě ovšem vypadá také dům, který je nasvícený barevně. Pochopitelně světelným kabelem můžete ozdobit i stromy na zahradě, zvláště jehličnany, které pak svítí jako skutečný vánoční stromeček. Nebojte se světelné kabely použít také v interiéru svého bytu. Lze jimi ozdobit okolí okna, kde se pěkně vyjímají. Ostatně samy vás určitě napadnou další nápady na výzdobu bytu světelnými LED kabely. Záleží jen na vaší fantazii, jak je použijete.

Jak světelný kabel vypadá?

Světelný kabel je vyrobený z pevného a odolného plastu. Jedná se prakticky o hadici, v níž v pravidelném rozestupu několika centimetrů jsou umístěné LED diody, které svítí – bíle, nebo barevně. Součástí LED kabelu je také napájecí kabel se zástrčkou do zásuvky, aby byl ihned připravený k použití. Stačí jen nainstalovat kabel na patřičné místo, zapojit do sítě a můžete začít svítit. Oblíbené vánoční osvětlení máte připravené během krátké chvilky.

Světelný kabel

LED diody šetří energii

Použít světelný kabel s LED diodami má ještě jednu velkou výhodu. LED diody nejsou vůbec energeticky náročné. Spokojí se s minimem elektřiny, aby i přesto zářivě svítily. Díky tomu se nemusíte obávat zvýšeného účtu za spotřebu elektrického proudu v období vánočních svátků, kdy se světelnými kabely svítí po většinu noci nebo i ve dne. Oproti běžný žárovkám vykazují LED diody úsporu 90 % energie, což je docela hodně.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody, které slavíme v kruhu své rodiny. Určitě si zasloužíte prožít vánoční čas v příjemném prostředí domova. To vám pomohou vykouzlit také světelné LED kabely. Zkuste se projít ulicí s domy osvícenými s jejich pomocí. Dýchá na vás romantická atmosféra. Pokud jste doposud váhali s nákupem LED osvětlení, tak už na nic nečekejte. Vánoce se pomalu a jistě blíží, tak ať jste na ně včas připravení – nevybírejte na poslední chvíli!

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..