Stavební pouzdra a příčiny jejich oblíbenosti

Zamilovali jste se také vy stejně jako řada vašich spoluobčanů do systému posuvných oken a dveří? V tom případě pro vás jistě nepředstavuje žádné překvapení informace, že budete potřebovat stavební pouzdro, jež dovolí posuvnému systému plynulý pohyb, co se týká zavírání i otevírání.

S přednostmi stavebních pouzder se můžete seznámit na následujících řádcích.

Stavební pouzdra spoří místo a učiní byt bezbariérovým

Stavební pouzdra se zhotovují pro zděné i sádrokartonové příčky. Jejich obliba je zapříčiněna především značnou úsporou místa, kterou umožňují. Další předností je tichý způsob otevírání a zavírání posuvných dveří.

Stavební pouzdro pro dveře

Některé společnosti nabízejí i verze s atypickou výškou. Stavební pouzdra pro posuvné dveře jsou ideálním řešením nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro domácnosti, v nichž žijí senioři nebo lidé s nějakým handicapem. Kdežto klika bývá někdy pro vozíčkáře značným problémem, do posuvných dveří stačí jen lehce strčit dlaní, takže jsou mnohem manipulovatelnější.

Stavební pouzdra garantují ve vašem bytě ticho a volný průchod

Uvádí se, že prostřednictvím stavebních pouzder je možné ušetřit až 2 m2, což samozřejmě především v malých bytech představuje nezanedbatelnou úsporu.

Jestliže jste zažili stěhování, oceníte bezpochyby i další přednost, když v případě potřeby manipulace s nějakými objemnějšími předměty nic neblokuje průchod dveřmi.

Na své děti se pak nemusíte rozčilovat, že hlasitě bouchají dveřmi, protože otevírání i zavírání těchto dveří je velmi tiché.

Se stavebními pouzdry pro posuvné dveře se minimalizuje riziko jejich poškození

Konečně je třeba vyzdvihnout i skutečnost, že stavební pouzdra pro posuvné dveře garantují jejich ochranu před vnějším poškozením.

U klasických dveří je jen otázkou času, kdy se dočkají nějaké újmy. Prostřednictvím stavebních pouzder je však toto nebezpečí minimalizováno.

Na základě výše uvedených důvodů se již nelze divit tomu, že jsou stavební pouzdra v dnešní době tolik populární. Budete o jejich pořízení uvažovat i vy?

Stavební pouzdra a příčiny jejich oblíbenosti
Ohodnoť článek
Štítek:

Zanechat komentář