Jak správně vybrat zahradní domek?

Říká se, že český národ je národem kutilů. Kdo by netrávil rád svůj čas za pěkného slunečného počasí na zahrádce?

K ní pak neodmyslitelně patří zahradní domek, v němž se lze schovat před deštěm, skladovat tu nářadí nebo jen odpočívat po vykonané práci. Právě zamýšlený účel využití by měl mít při jeho výběru zásadní význam.

Zahradní domky lze využít pro uskladnění nářadí i setkání s přáteli

V okamžiku, kdy je třeba především uchovat nářadí v suchém prostředí a ochránit jej před potenciálními zloději, se jako ideální varianta jeví domky na nářadí. Proto je třeba zaměřit se při výběru hlavně na interiér, který by měl skýtat dostatek místa i poličky na stěnách. Ty budou sloužit k uložení drobného nářadí.

Zahradní domek na nářadí

Pro různé grilovačky a posezení s přáteli lze doporučit i různé luxusní domky. Vyšší investici do nich oceníte především v okamžiku, kdy se vám po hezky stráveném večeru nebude chtít domů, protože svůj zahradní domek budete moci využít k pohodlnému přespání.

Zahradní domky jsou nejčastěji ze dřeva, plechu nebo plastu

Dalším kritériem při výběru zahradního domku by měl být materiál. Nejčastěji se objevují zahradní domky ze dřeva, z plastu a z plechu.

Známou a prověřenou značkou dřevěných domků jsou kupříkladu zahradní domky Herold. Nelze pochybovat o tom, že s tímto materiálem se lze na českých zahrádkách setkat nejčastěji a dřevěné domky mají i největší tradici. Uskladnit v nich je možné nejen nářadí, ale i zahradní nábytek nebo sekačky.

Levnější variantu představují plechové domky, které ale působí na okolí o něco méně esteticky. V posledních letech se pak prosazují plastové domky, jež mají výhodu, že je není třeba natírat a není se třeba obávat ani nebezpečí koroze.

Investice do zahradního domku rozhodně neznamená zanedbatelnou položku v rodinném rozpočtu. Proto je třeba si ji důkladně rozmyslet!

Jak správně vybrat zahradní domek?
Ohodnoť článek
Štítek:

Zanechat komentář