Pronájem v Plzni pro studenty – bavíte se rádi? 4 super tipy na bydlení, kde to žije

Najít pohodový studentský pronájem v Plzni není nic těžkého. Nabídka zajímavých pronájmů a spolubydlení je velmi široká. Vy ale nechcete bydlet v odlehlých částech města, kde lišky dávají dobrou noc. Čekání na noční rozvoz v mrazu prostě není nic pro vás. Studentská léta si chcete náležitě užít, takže hledáte něco přímo v centru společenského dění. Jenže Plzeň zatím moc neznáte.

Naštěstí jste narazili na tento článek, ve kterém se dočtete, kde bydlet, abyste to měli z noční párty pěkně blízko domů. Dozvíte se také, kam zajít jen tak na kafe a další užitečné tipy a rady, které vám výrazně usnadní vaše univerzitní začátky.

Pronájem, ze kterého budete mít zaručeně všude blízko, hledejte v těchto částech města:

  • Americká ulice – absolutní trefa do černého. Tato ulice je centrum veškerého společenského dění. Na ní a v jejím bezprostředním okolí najdete většinu oblíbených barů a diskoték. Zajít si můžete například do Clubu Goethe´s Mefisto. Velmi živo v něm začíná být po 23. hodině. DJ hraje hudbu různých žánrů, takže vyhovuje vesměs všem. Dalšími oblíbenými kluby mezi studenty, které se také nacházejí na této ulici, jsou Club Amigos a Music Club Watt, kde si na své přijdou milovníci živých koncertů. Jejich prostory jsou dostatečně velké, takže si i dobře zatančíte. V Clubu Alfa zase každoročně pořádají pasování prváků ZČÚ. Těšit se můžete na bohatý program, akční ceny drinků nebo třeba tombolu.

Tip

Pokud chcete bydlet přímo na Americké, začněte s hledáním co nejdříve. Nebudete jediní, kdo bude chtít bydlet přímo u zdroje. Nabídky v této lokalitě mizí bleskovou rychlostí. Počítejte také s tím, že se ceny nájmů na této ulici pohybují okolo 4000 Kč a výše za osobu (jedno lůžko v rámci spolubydlení). Dobře si tedy propočítejte měsíční náklady na život. V Plzni sice nejsou tak závratně vysoké nájmy jako v Praze a Brně, které nutí studenty mít i dvě brigády najednou, aby si je mohli dovolit. I tady ale platí, čím atraktivnější lokalita, tím vyšší nájmy.

  • Klatovská třída – další super lokalita, která má výbornou dostupnost na Americkou ulici. Na Klatovské třídě najdete Street Café. Tato kavárna se nachází nedaleko ekonomické, pedagogické a filosofické fakulty, takže je oblíbeným místem studentů, kteří si chtějí jen tak pokecat. Často sem studenti zaskočí mezi přednáškami. Je to blízko, mají příjemnou obsluhu a příznivé ceny. Co víc si přát?
  • Jungmannova ulice – opět se jedná o centrum se skvělou dostupností na Americkou ulici i Klatovskou třídu. Na této ulici najdete další oblíbenou studentskou kavárnu Cross Café. Tato kavárna je sice o něco dražší než Street Café, ale mají vetší výběr zákusků i nápojů. Speciálně pro studenty pajdáku je tato ulice ideální lokalitou. Vše byste měli doslova pod nosem.
  • Bory – chcete se čas od času bavit, ale nemáte na nájem v centru města? Přímo v areálu kolejí na Borech najdete velmi oblíbený studentský bar Studna (Studentská nalejvárna). Ceny jsou zde opravdu studentské, takže nezatíží váš našponovaný rozpočet. Také nájmy v této části města budou podstatně nižší. Pokud nejen rádi paříte, ale jste také nadšení sportovci, kousek od kolejí je Borský park a množství sportovišť (volejbal, tenisová hala, minigolf). Do centra se dostanete zhruba za půl hodinky.

Máte v plánu si na studentský nájem přivydělávat?

Soukromí a pohodlí něco stojí. Pokud se chystáte při studiu brigádničit, abyste pokryli vaše měsíční výdaje za nájem, měli byste mít určité povědomí o tom, jak na odvody a daně. Status studenta neznamená, že daně nemusíte platit vůbec. Pro studenty platí určitá pravidla, která byste měli znát a orientovat se v nich.

V Plzni se určitě nudit nebudete!

Západočeská metropole má co nabídnout a vy už teď přesně víte, kde hledat, abyste byli přímo v centru veškerého dění.

Naprostou sázkou na jistotu je Americká ulice, kde najdete všechny oblíbené bary a kavárny.

Na Americkou to budete mít kousek i z Klatovské třídy, nebo Jungmannovy ulice.

Dobře bavit se můžete i na Borech ve Studně. Najdete tady také levnější bydlení než v centru.

A jak jste na tom vy? Budete hledat jen v centru města i za cenu vyšších nájmů? Nebo vám dojíždění za zábavou nevadí, pokud je pronájem opravdu výhodný. Budeme rádi, když se s námi podělíte o své vlastní tipy a zkušenosti

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..