Pronájem je možné najít si svépomocí nebo přes realitní kancelář

Pokud sháníte pronájem, pak vám nezbývá nic jiného než se denně koukat na inzertní portály a majitelé obvolávat na přímo. Dost často se vám však může stát, že za telefonem nebude konkrétně majitel nemovitosti, ale realitní kancelář. Následně už záleží na vás, jestli se pro obchod rozhodnete nebo z něj vycouváte. Při spolupráci s realitní kanceláří počítejte s tím, že si budete muset připravit finanční prostředky na zaplacení provize, která většinou činí jeden nájem. Na druhou stranu vám dokážou sehnat byt bez veškerých starostí.

S realitní kanceláří je opatrnost na místě

Jestliže se díváte na zprávy, s největší pravděpodobností budete seznámení s tím, že se realitní kanceláře nejčastěji dopouštějí všelijakých podvodů a triků. Právě proto byste měli být při výběru realitního makléře opatrní. I přes to, že se vám daný pronájem bude líbit, v případě, že jej pronajímá nevyhovující osoba, měli byste z obchodu vycouvat. Byt se dá svým způsobem najít vždy, peníze v rukou podvodníka vám už ovšem nikdo nevrátí.

pronájem

Je to stejné, jako byste nemovitost prodávali. I při shánění pronájmu je nutné být obezřetní. Pokud si dokážete vybrat správně, máte o několik starostí méně. Realitní makléř za vás bude shánět vhodný byt podle vámi sdělených podmínek. Nemyslete si ovšem, že si budete moct vybírat. Realitní makléři mají s hledáním bytů ve vaší lokalitě bohaté zkušenosti a oni sami vám poradí, jaké kritéria jsou reálná a s jakými nemáte naopak počítat.

Pronájem svépomocí

Kromě objednání služeb realitního makléře se pro hledání pronájmu můžete rozhodnout i sami. Výhoda spočívá v tom, že ušetříte finanční prostředky, které byste jinak zaplatili za provizi za zprostředkování obchodu. Počítejte ale s větší časovou investicí, protože si budete muset byt hledat sami. I tady je opatrnost na místě, co se týče majitelů. Určitě nestojíte o byt, do kterého vám bude majitel nahlížet téměř každý týden.

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..