Proč umístit přírodní terasová prkna na terasu

Léto nám všem nezadržitelně klepe na dveře. Samozřejmostí teplých večerů je vysedávání na terasách a zahradách. Při zařizování dřevěné terasy vašeho domu je třeba vědět, jaký materiál podlahy zvolit na základě jeho kvality, vlastností a použitelnosti. Terasová podlaha vám bude sloužit desítky let, a proto je vhodné, abyste materiál pečlivě vybrali. Kromě estetické stránky, si všímejte zejména trvanlivosti a údržby.

Přírodní dřevěná podlaha na terase

Dřevo je materiál, který při zařizování domácností a zahrad nikdy neomrzí. Vždy bude “in”. Při terasových deskách jsou na výběr domácí jehličnany a exotické stromy. Pro saunové palubky se doporučuje severské dřevo. Hlavním pozitivem je přírodní vzhled a nízká tepelná vodivost, což znamená, že v chladnějších dnech je dřevo příjemně teplé a během horkého léto se nerozpálí.

Přírodní podlaha je vyrobena z masivního vysušeného dřeva na 12-16 %. Je upravena tak, aby zvládala externí podmínky, přičemž je příjemná nejen na pohled, ale i na dotek. O dřevo je třeba se starat, o čemž svědčí i pravidelná údržba. Při správném zacházení vás však překvapí dlouhá životnost, kterou lze prodloužit povrchovým nátěrem z vosku nebo oleje.

 Při výběru správné dřeviny je důležitá zejména hustota a tvrdost. V rámci fyzikálních vlastností je třeba se zaměřit na:

• schopnost přijímání vlhkosti, čímž dochází k jeho stahování a roztahování

• trvanlivost a odolnost

• bezpečnost dřeva – tvorba třísek

Čištění a udržování dřevěné terasy

Na terasách se nejčastěji používá strana desky s jemným drážkovým profilem, která je náročnější na čištění jako strana s hlubokými drážkami. Doporučuje se používat pouze obyčejnou kartáč a čistou vodu v pravidelných intervalech. Pokud je vaše podlaha znečištěná více, zkuste čisticí přípravky k ošetřování dřeva, které kromě čištění, dřevo i “vyživují”. V případě, že jste se rozhodli pro vysokotlaké čistící zařízení, dávejte si pozor. Příliš silný tlak může povrchu uškodit, proto je vhodné zařízení vyzkoušet na místě, které není stále na očích, díky čemuž nastavíte správný tlak.

Desky z červeného smrku nebo WPC?

Jsme jednoznačně za přírodní podlahový materiál. V dnešním světě na nás číhají nečistoty a škodliviny na každém kroku. Takto se jich zbavíte, protože dřevo do ovzduší nevypouští žádné chemikálie, protože plast při přehřátí ano. Pokud po domě běhají vaše ratolesti, nebo děti teprve plánujete, smrkové palubky budou lepší i z důvodu, že pád na dřevo je “měkčí”. Pokud nezanedbáte přípravu pokládání podlahy a následnou péči, dřevěná terasová prkna vám vydrží celé roky. Díky dřevu může být celá vaše zahrada v jednotném stylu. Bude působit velmi přírodně a autenticky a vy si tak perfektně užijete chvilky klidu a letní atmosféry.

Zachování barevnosti

Každá dřevina má své charakteristické zabarvení. Musíte si uvědomit, že jednotlivé kusy dřevěné desky jsou jedinečné a unikátní, kvůli přirozené kresbě, a tak se odlišují i barevně. Přesto se časem neustálým vlivem slunce a deště barevně sjednotí. Ke krásné a stálé barevnosti vám pomohou osmo nátěry na dřevo.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..