Přivýdělek v podobě krátkodobého pronájmu je stále oblíbenější

Nechte svůj domov vydělávat v době, kdy nejste doma. Stále oblíbenější krátkodobé pronájmy se těší zájmu nejen pronajímatelů, ale i turistů, kteří přijíždějí na výlet do hlavního města. Podle různých statistik turisté stráví v krátkodobém pronájmu v průměru necelé 3 noci. Při 50% obsazenosti a obvyklých rezervačních cenách se jedná o měsíční příjem v rozmezí 16 – 22 tisíc Kč v závislosti na pražské městské části. Kromě zisku mají krátkodobé pronájmy prokazatelně další výhody.

Žádní neplatiči

Turisté, kteří plánují výlet do Prahy a zajišťují potřebné ubytování, musí přes platformy typu Airbnb platit vždy předem. Vzhledem k tomu majitelům bytů odpadá starost s neplatiči, což je jeden z hlavních problémů při dlouhodobém pronájmu nemovitosti.

Zároveň si můžete vždy nemovitost po pobytu zkontrolovat a nehrozí tedy žádné škody, protože nemovitost je skrze platformu pojištěná. Neméně důležité je, že byt můžete mít kdykoli k dispozici pro sebe nebo své známé.

Jak zefektivnit provoz krátkodobého pronájmu?

Krátkodobé pronájmy přinášejí výhody, ale také nevýhody, které však snadno vyřešíte pomocí správy Airbnb. Jedná se hlavně o přípravu bytu na příchod hostů, čímž se myslí úklid nebo vyprání ložního prádla, samotné předání klíčů a následné převzetí nemovitosti po pobytu. Problémem pro někoho mohou být i drobné údržbářské práce, výměna prasklé žárovky, spravení kapajícího kohoutku nebo zaseknutý zámek. Nejde však jen o údržbu bytu, ale i profilu na platformě v podobě profesionálních fotografií nebo odpovědí na dotazy turistů. I takové věci lze svěřit správcovské společnosti.

Výdělek předčí očekávání

Nevíte, kolik si můžete krátkodobými pronájmy vydělat? Vyzkoušejte kalkulaci správy Airbnb a po zadání parametrů svého bytu nebo domu rychle uvidíte možné příjmy, které vám z tohoto typu pronájmu mohou měsíčně plynout. A budete se divit, o jaké částky přicházíte svým prázdným bytem, který může v době vaší nepřítomnosti vydělávat.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..