Při výběru matrace nespěchejte a dostatečně dlouho na ní poležte

Na matraci se leží. Proto když vybíráte novou matraci, vyzkoušejte si, jak jsou vám různé druhy matrací v této pozici pohodlné. To je to jediné, na čem záleží. Volba matrace se totiž zásadním způsobem podílí na kvalitě vašeho života. Dobrý a kvalitní spánek je alfou a omegou dobré nálady a z ní plynoucí schopnosti řešit různé životní situace. Pamatujte, že matrace vám bude sloužit nejméně dalších deset let, a proto ji nelze vybrat za pět minut.

Správná matrace vám může pomoci od mnoha zdravotních obtíží, u nichž byste ani nečekali, že souvisejí s kvalitou spánku a s polohou těla během něho. Nejenže vás zbaví bolesti zad, ale také problémů s ucpaným nosem nebo otékajícími kotníky a mnoha dalších neduhů. Investice do správné matrace se vám tedy velmi bohatě vyplatí.

Zohledněte rozměry i finanční náročnost

K výběru vhodné matrace je nejprve třeba vzít v úvahu tři základní faktory. Jednak velikost a typ roštu postele. K dispozici jsou matrace 160×200 i matrace 120×200 centimetrů. Druhým faktorem je cenová náročnost.

ložnice

I když bychom na matraci šetřit neměli, ne všechny jsou ve finančních možnostech každého z nás. Proto si před výběrem ujasněte, kolik peněz jste ochotni za matraci utratit. V závislosti na tom pak zvolte materiál, z něhož bude vyrobena.

Materiál určuje vlastnosti

Cenově příznivým i komfortním řešením zároveň jsou moderní pružinové matrace. Na rozdíl od těch starých nehrozí, že by pružiny píchaly do zad, a zároveň jsou nejprodyšnější ze všech, a proto jim jednak nevadí deskové rošty a jednak dobře větrají.

Latexové matrace jsou o kategorii výše. Jsou hypoalergenní, elastické a poskytují kvalitní oporu pohybovému aparátu. Ještě lepší vlastnosti pak má tzv. studená pěna neboli HR pěna, která je vysoce pružná, její výroba nezatěžuje životní prostředí a disponuje výbornými ortopedickými vlastnostmi. Často také tvoří jádro sendvičových vrstvených matrací.

Top materiál je pak líná neboli paměťová pěna, která se vlivem tepla rozpíná a přizpůsobuje se dokonale tvarům těla. Je vhodná jednak pro osoby, které mají potíže se zády a klouby, a jednak také pro osoby upoutané na lůžko. Její vlastnosti totiž minimalizují proleženiny.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..