Polštáře jsou klíčové pro zdravý a kvalitní spánek!

Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví i schopnosti podávat odpovídající pracovní výkony. Je samozřejmé, že člověk, který je neodpočatý a unavený, se časem stráveným v práci spíše protrápí. Zcela zásadní vliv na kvalitu spánku mají hlavně polštáře, které je třeba skutečně zodpovědně vybírat, protože vhodný výběr pomáhá předejít i možným zdravotním problémům! Na následujících řádcích se můžete seznámit s těmi polštáři, které patří v současnosti k nejoblíbenějším.

Antibakteriální polštáře potěší alergiky

V dnešní době stoupá v populaci počet alergiků, a proto mají stále hojnější využití antibakteriální polštáře. V nich jsou obsaženy látky, které zamezují množení bakterií, čímž zaručují klidný spánek. Typickým příkladem jsou třeba ionty stříbra. Protiplísňové a antibakteriální účinky mají rovněž bambusová vlákna.

Zdravotní polštáře mají značnou výdrž

Zdravotní polštáře se mohou zásluhou použité tkaniny a konstrukčního řešení chlubit několikanásobně delší životností než běžné polštáře vyrobené z bavlny. Tyto zdravotní polštáře jsou uzpůsobeny pro praní i sušení při vysokých teplotách. Není problém je prát ve vodě do 90 °C a sušit v sušičce při vysokých teplotách do 120 °C. Jejich ideální využití je především v nemocnicích.

Péřové polštáře nechají vzpomenout na dětství

Každý, kdo si chce dopřát skutečně pohádkový spánek, si zřejmě pořídí péřové polštáře. Ty jej vrátí zpět do časů dětství stráveného na venkově, kdy byly polštáře plněny nefalšovaným domácím peřím. Péřové polštáře jsou vhodné rovněž pro alergiky na domácí prach. Jejich náplň představuje jemné husí peří a další drobná peříčka. Protože poskytují jemnou a dostatečně silnou oporu hlavy, pomáhají předcházet případným problémům s krční páteří, jež se řadí mezi jednu z nejrozšířenějších civilizačních nemocí. Předností péřových polštářů je skutečnost, že si je lze přesně vytvarovat podle toho, jak to nejvíce vyhovuje majiteli.

Vlněné polštáře mají výborné termoregulační vlastnosti

Klidný spánek bez jakýchkoli termoregulačních výkyvů garantují vlněné polštáře vyrobené ze 100% vlny. Přebytečnou vlhkost dokážou odpařovat do ovzduší.  Současně mají i antialergické vlastnosti.

Výběr polštáře není radno podceňovat!

Polštáře by měly být vybírány s ohledem na matraci. Vysoký polštář je vhodný hlavně pro majitele měkčích matrací, kteří s oblibou spí na boku. Díky tomu mají lepší podporu hlavy. Nižší polštáře se doporučují pro tvrdší matraci a k spánku na břiše nebo na zádech. Vhodný tvar polštáře by měl být zvolen podle oblíbené polohy spánku. Výběr vhodného polštáře je vysoce individuální záležitostí, proto se v tomto případě nevyplatí spoléhat na rady kolegů nebo známých. Polštář totiž musí vyhovovat především vám!

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..