Plánujete rekonstrukci? Nezapomeňte na správná okna a dveře

Kdo se rozhodne pro koupi starší nemovitosti, toho s největší pravděpodobností čeká rekonstrukce. To stejné platí i ve chvíli, kdy člověk žije ve stejném domově i desítky let. Technický stav se mění a jednou přijde čas na změnu. Nejčastěji se rekonstruují koupelny či bytová jádra. My však doporučíme raději kompletní rekonstrukci, díky které bude domov dokonalý jako celek. Na co při ní nezapomínat? Na správnou volbu oken a dveří.

Proč měnit okna i dveře?

Mnoho lidí se výměnou ani nezabývá. To je však velkou chybou. V první řadě proto, že i nová okna či dveře dokážou zlepšit samotný vzhled interiéru. Dále nelze zapomínat na to, že z technického hlediska nejsou nic jiného, než výplně stavebních otvorů. Tedy děr v obvodovém zdivu, kudy může unikat teplo. Investice do nových oken a dveří logicky znamená i zlepšení izolačních vlastností a tedy snížení budoucích nákladů na vytápění.

Opomíjet nelze ani řadu dalších důvodů pro výměnu. Může se zlepšit celková bezpečnost, a to jak s ohledem na snížení rizik v případě zlodějů, tak i s ohledem na snížení rizik v případě požáru. Zapomínat nelze ani na snížení hlučnosti, což ocení každý, kdo má okna do frekventované ulice.

Plast, nebo dřevo? Obojí má své klady

Při výběru oken se rozhodně budete rozhodovat mezi tím, jaký materiál má své klady. Současná eurookna existují v mnoha typech a pokud jde například o izolační vlastnosti, rozhoduje především celková konstrukce, než materiál. Ani ten však nepodceňujte. Dřevo se může jevit jako lehce dražší, vyžadující o trochu více péče. Na druhou stranu jde o materiál skvěle vypadající zvenku i zevnitř. A hlavně jde o přírodní materiál.

Oproti tomu plastová okna lákají především na svou přijatelnou cenu, stejně jako v podstatě nulovou potřebu údržby. Negativem může být to, že nevypadají úplně stylově. Ve velkém paneláku to může být jedno, ale co v takovém rodinném domku? Nebo u roubenky?

Nezapomínejte ani na jejich vlastnosti

Začneme u dveří, kterým jsme v předchozím odstavci nedali tolik prostoru. Zde je dobré myslet hlavně na jejich bezpečnostní funkce. Kvalitní protipožární a bezpečnostní dveře by dnes měly být samozřejmostí. Když vybíráte plastová nebo dřevěná okna, je dobré hledět primárně na jejich izolační vlastnosti. Jak s ohledem na tu tepelnou, tak zvukovou. Důležité jsou i jejich funkce. Kromě klasického otevírání se může hodit i takzvaná funkce ventilace.

Oslovit odborníka se vyplatí

Je vidět, že jde o oblast poměrně složitou, která se stále vyvíjí. I proto je na místě nebát se a oslovit odborníka se svými dotazy. Jedním z takových je firma www.jis.cz, která není jenom běžným prodejcem, na které narazíte na každém rohu. Jedná se o výrobce s tradicí více než 25 let. To samo o sobě znamená, že svou práci dělá více než dobře.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..