Péče o plastová okna a dveře

Dlouhou životnost a funkčnost plastových oken a dveří zajistí pravidelná údržba a čištění. Nesmíme však zapomínat ani na správné větrání, které také přispívá k péči o okna a zabraňuje jejich rosení.

Rosení oken

Při rosení oken jde o povrchovou kondenzaci vodních par, které se nacházejí ve vnitřním vzduchu. Dochází tak ke srážení teplého a studeného vzduchu, což je patrné zejména v zimních měsících. Kondenzace vodní páry nacházející se na oknech může být zapříčinit vytváření plísní v rozích a na ostění a celkově nezdravé životní prostředí.

Nejlepším řešením jak zabránit rosení oken je pravidelné a správné větrání a regulace vlhkosti interiéru. V letním období větráme sklopenou polohou okna (vyklápěčky), čímž dochází vysušování interiéru a odbourávání vlhkosti. V zimních měsících větráme nárazově přibližně 15 – 20 minut a zopakuji po 3 – 4 hodinách. Ideální je dosahovat relativně ustálenou vlhkost 40 až 50% při teplotě 20 až 22 ° C.

Jak správně čistit plastová okna a dveře

Okna je třeba jednou za čas zbavit nasbíraných nečistot. Kromě čištění skel byste neměli zapomínat ani na čištění rámů. Používáme šetrné přípravky určené na mytí oken bez abrazivních přísad. Je třeba se vyhnout všem materiálům a prostředkům, které by mohly způsobit poškrábání a také se nedoporučuje čištění na sucho. Nejméně jednou ročně je potřeba provést údržbu, aby si Ostrava PVC dveře zachovaly ty správné vlastnosti co nejdéle – dotáhnout uvolněné kliky, promazat kování olejem, ošetřit těsnění špeciálnm přípravkem.

Prevence mechanického poškození

Během stavebních úprav, nebo malování, chraňte okna a dveře fóliemi a krycími páskami, které jsou UV stabilní. Z profilu je odstraňte do jednoho měsíce od nalepení. Nikdy nepoužívejte pásky s vysokou lepivostí, např. papírové malířské pásky. Po kontaktu s vodou degradují a z profilu se pak nemusí dát odstranit.

V případě, že jste údržbu zanedbali a přemýšlíte o výměně plastových dveří, tak PVC dveře Ostrava budou pro Vás správnou volbou. Nejen z důvodu skvělého poměru ceny a kvality, ale i široké nabídky a odborného poradenství.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..