Pasivní domy jsou moderním bydlením budoucnosti

Chystáte se k zakoupení rodinného hnízda, ale nemáte ještě úplnou představu, jak by mělo vypadat?

V tom případě byste se jistě měli zajímat o projekt Zelený Zlonín, kde nedaleko Prahy vyrostou pasivní rodinné domy. Pokud nevíte, co si přesně pod tímto pojmem představit, následující řádky mohou přinést vítané informace.

Pasivní domy spotřebují jen zlomek energie v porovnání s klasickými

Pasivní rodinné domy u Prahy se mohou pochlubit tím, že jsou řečí mladé generace in! Na energiích se totiž u nich dá ušetřit až 90 % nákladů.

Pasivní domy současně zbaví své obyvatele všech zdravotních problémů, protože jsou vybaveny zařízeními, která pracují i v noci, filtrují vzduch a tímto způsobem zbavují domy škodlivých nečistot i částic prachu.

Princip fungování pasivních domů

Fungování pasivních domů je založeno na využívání tepelných zisků v budově. Jedná se o vnější a vnitřní zisky. První mají svůj zdroj ve slunečním záření, které prochází okny.

Vnitřními zisky se rozumí ty z tepla vyzařovaného lidmi a spotřebiči. Kvalitní izolace je dostatečnou zárukou toho, že tyto zisky nezmizí někde venku, ale po většinu roku naopak garantují příjemné teplo v domovních místnostech.

Projekt Zelený Zlonín a jeho charakteristika

Na internetu je dostupná nabídka domů ve Zloníně, kde si každý může vybrat dům, který bude co nejvíce v souladu s jeho představami.

Projekt je jedinečný v tom, že v průběhu tří let vyroste v dané lokalitě sedm kilometrů severozápadně od Prahy 100 pasivních domů, jež disponují jedinečnými technologiemi a technickými řešeními.

Případné zájemce jistě potěší informace, že na tyto pasivní domy lze čerpat finanční podporu Nová zelená úsporám ve výši 450 000 Kč, a to po kolaudaci domu.

Ve Zloníně tak lze v současnosti získat ekonomické, ekologické, inteligentní a současně zdravé bydlení.

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..