Moderní bydlení je o minimalismu

Dnes není bydlení o tom, pořídit si do něj několik desítek různých dekorací a následně je umístit do skleněných vitrín, ve kterých se na ně bude jen prášit. Moderní bydlení spočívá v minimalismu a čím dříve to pochopíte, tím lépe. To stejné platí i o nábytku, pokud jste viděli v poslední době nový film ze zahraničí, pak jste s největší pravděpodobností měli možnost zahlédnout, jak u nich vypadají interiéry. Jde pouze o sedací soupravu, křeslo, stůl, koberec a obývací stěnu. Co se týče například obývacího pokoje. Žádné přemnožené zbytečnosti, které akorát přidělávají starost navíc.

Minimalismus umožňuje zařízení interiéru všem

Díky minimalismu vás pořízení nového vybavení do domácnosti nebude stát příliš mnoho finančních prostředků. Kromě toho dnes pořídíte veškeré vybavení opravdu za pár korun, takže si s tím nemusíte vůbec lámat hlavu. Vaším jediným úkolem jsou moderní trendy. Pokud jste tedy zvyklí interiér domácnosti přeplňovat, rychle byste si měli odvyknout. V dnešní době totiž přeplněný interiér nebude vypadat vůbec hezky.

minimalismus

Prvním pravidlem při zařizování minimalistického vzhledu je tedy nepořizovat kdejaké zbytečnosti, na které se vám bude v bytě nebo rodinném domě jenom prášit. Na papír si napište seznam věcí, které nutně budete potřebovat. Na mysli teď máme pochopitelně nábytek. I tady to s ním nepřehánějte. Minimalismus je jedna věc, Feng Shui metoda věc druhá. Ačkoli se to nezdá, tyto dvě věci toho mají hodně společného. Podle Feng Shui byste totiž měli mít v místnosti dostatečně velký prostor pro volnou chůzi bez překážet. To stejné se radí v minimalistickém stylu.

Vynechání dekorací?

V žádném případě byste neměli dekorace vynechat. Jen nepořizujte ty, které byly v módě před více než 10 lety. Soustřeďte se na moderní trendy, které spočívají v designových vázách apod. Divili byste se, kolik lidí nemá ani nejmenší ponětí o tom, co dnes lze považovat za dekoraci. Pokud si něco málo o tomto tématu nastudujete, budete překvapení.

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..