Lité a betonové podlahy si v poslední době získávají na oblibě

Stavíte či rekonstruujete? Při výběru podlahy se skýtá mnoho otázek. Ještě aby ne. Tuto realizaci je nutno dobře promyslet, jelikož se jedná o dlouhodobou investici a z tohoto důvodu bychom měli k výběru samotného materiálu přistupovat svědomitě.

V posledních letech si velkou oblibu získávají lité a betonové podlahy. Jaký je mezi nimi rozdíl a kterou podlahu zvolit? Na tyto otázky si odpovíme detailněji v tomto článku.

Anhydritové podlahy

Lité neboli anhydritové podlahy si získaly v posledních letech na oblíbenosti, přičemž se jedná už několik desítek let o ověřenou realizaci podlah.

Anhydritové podlahy se hodí do bytu či rodinného domu. V případě, že se chystáte aplikovat podlahové topení, tento typ podlahy je v podstatě tím nejlepším, co můžete mít. Nejenže má vysokou tepelnou vodivost, ale nečeká vás žádné dilatování topných okruhů, což se u klasických betonových podlah říci nedá.

Další z předních výhod je ta, že prakticky za jeden jediný den jsou podlahy v celém domě hotové. Navíc anhydrit nepotřebuje žádné výztuže.

Betonové podlahy

Pokud bychom měli hodnotit betonové podlahy, můžeme říci, že jsou podstatně náročnější na aplikaci. Konečná úprava povrchu se provádí zahlazením již staženého povrchu elektrickou hadičkou. Všechno to je manuální práce, což představuje jistý časový pres.

Výhoda betonových podlah ovšem spočívá v nižší pořizovací ceně a také to, že na povrch je pak možné položit libovolnou krytinu.

A co izolace?

Izolace podlahy je další ze služeb, které se věnuje a nabízí firma Urbánek – betonové podlahy. Izolace je důležitá z několika důvodů. Zejména výrazně snížíte náklady na vytápění a hladinu hluku, ale také prodloužíte životnost podlahy.

Při stavbě či rekonstrukci tedy nezapomeňte popřemýšlet i nad izolací. Již při prvopočátku jakékoliv realizace pokládky je ten správný čas nad touto investicí.

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..