LED žárovky a důvody jejich obliby

Kdežto v minulosti platilo, že za vším důležitým je třeba hledat ženu, dnes je to především snaha uspořit peníze. To je pro řadu uživatelů i důvod, aby si pořizovali LED žárovky.

Na následujících řádcích se máte možnost přesvědčit o tom, že existují i jiné přednosti těchto produktů.

LED žárovky neškodí životnímu prostředí

Kromě toho, že s sebou LED žárovky přinášejí významnou úsporu, je jejich kladem také skutečnost, že jsou šetrné k životnímu prostředí.

Nejsou v nich totiž obsaženy žádné toxické látky, olovo nebo rtuť. Z té příčiny je možné vyžít je prakticky kdekoli, bez zbytečných obav z případného poškození nebo následků recyklace.

LED žárovkám nevadí časté vypínání a zapínání

Dříve byly žárovky velmi citlivé k častému vypínání a zapínání. Jestliže bylo v rodině malé dítě, automaticky stoupala i spotřeba žárovek, protože je přece dobře známo, jak umí být děti v tomto ohledu hravé.

LED žárovky mají tu přednost, že jim časté vypínání a zapínání v porovnání s těmi halogenovými takřka neškodí.

LED žárovky mají několikanásobně vyšší životnost

Další cennou vlastností LED žárovek je jejich vysoká životnost. Ta se běžně udává v intervalu mezi 30 000 až 80 000 hodin, což je v porovnání k běžné halogenové žárovce s jejími 2 000 hodinami skutečně výrazný rozdíl.

K tomu je třeba zmínit, že LED žárovka ihned po svém zapnutí svítí na plný výkon, což je zapříčiněno tím, že se v ní nenachází žádná vlákna jako v běžných žárovkách. Kdežto ta se musí zahřívat, u LED žárovek tato starost odpadá.

LED reflektor je ideální volbou pro osvětlení venkovního prostoru

LED osvětlení se dnes prosazuje i ve venkovním prostředí. LED reflektor se běžně užívá k osvětlení větších pracovních ploch, průmyslových zón, ale i k usnadnění práce venku.

K jeho největším přednostem patří vlhkuodolnost a nárazuvzdornost.

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..