Laminátové podlahy – fenomén dnešní doby

Chystáte se renovovat svůj byt v paneláku a uvažujete o tom, jaký typ plovoucí podlahy je pro vás nejlepším řešením?

Není nutno dlouho pochybovat, je to laminátová plovoucí podlaha! Na následujících řádcích se dozvíte, proč jsou laminátové plovoucí podlahy tolik oblíbené. Kladů, kterými vynikají, je totiž celá řada!

Laminátové plovoucí podlahy jsou cenově dostupné

Předností laminátové plovoucí podlahy je bezesporu její relativně nízká pořizovací cena.

Celodřevěné plovoucí podlahy jsou bohužel pro většinu domácností finančně nedostupné, ale laminátové podlahy se dnes často dělají i ve formě velmi věrohodné imitace. K dispozici je samozřejmě i velmi široká škála jiných dekorů, vzorů a barev.

Laminátové plovoucí podlahy něco vydrží

Laminátové podlahy se těší značné oblíbenosti rovněž zásluhou svojí vysoké odolnosti. Ta je dána již tím, že nášlapná vrstva je zhotovena z laminátu. Jejím prostřednictvím je jádro lamely chráněno před mechanickým nebo dalším poškozením či opotřebením.

Laminátové podlahy se proto jen tak nepoškrábou ani neodřou. Neškodí jim tlak těžkého nábytku či kolečkové židle. Odolají i chemikáliím obvykle používaným v domácnostech.

Protože se konkrétní dílce podlahy nesesychají a netrhají, podlaha zůstává po celou svoji životnost ve velmi pěkném stavu.

Pokládka je velmi jednoduchá

Podlahy České Budějovice hovoří i o velmi rychlé a nekomplikované pokládce, která se obejde bez lepení podkladu nebo lakování.

Konkrétní dílce se k sobě prostě slepí nebo zacvaknou. V běžném pokoji o velikosti zhruba 4×5 metru není problém položit laminátovou plovoucí podlahu v čase okolo čtyř hodin.

Laminátové podlahy něco vydrží

Laminátová podlaha rozhodně nepředstavuje nějakou krátkodobou investici. Udává se, že vydrží mezi 10-30 lety.

Především v panelácích dnes hojně nachází svoje uplatnění, takže vaše domácnost nebude žádnou výjimkou!

Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..