Jak zařídit obývací pokoj stylove

Obývák patří mezi část bytu, která je dominantním centrem, určeným pro trávení společného času. Představuje místo, které slouží na klasickou rodinnou pohodu a také na pohoštění návštěvy. Obecně je obývák místo, která určuje styl a vypovídá o vašem vkusu, protože jde o místo, které má reprezentovat. V následujícím článku vam představíme typy jak zařídit obývací pokoj stylově

Zaměřte se na dominantní kus nábytku

Když se řekne obývací pokoj, tak asi každý si představí sedací soupravu nebo gauč. Jednoduše kus nábytku, který vám poskytne prostor pro odpočinek a příjemné pohodlí. Sedací souprava spolu s křesly je jednoznačně nejdominantnějším prvkem celé obýváku.

Stěna musí dýchat

Moderní trendy však nejsou limitovány stěnami. Sedací souprava na jedné stěně a obývací stěna na druhé nemusí být automatickým řešením. Tím nemluvíme o tom, že obrovskou obývací stěnu postavíte dva metry od stěny. Stačí pár centimetrů. Nevěřili byste, jaký rozdíl dokáže takový detail způsobit. V malém bytě jsou sice možnosti limitovány, ale jak říkáme, i pár centimetrů v tomto případě sehraje roli. Ve větším prostoru se vyhrajete více. Avšak vše musí mít své místo tak, jako je struktura známá. Je hloupost cpát konferenční stolek do středu mezi televizor a sedačku. Logicky stolek má být v blízkosti místa k sezení. Nábytek musí být “ukotven”, tedy musí mít stabilní místo v prostoru.

Nebojte se kombinovat materiály

Samozřejmě, v tomto případě je třeba myslet i na barevnost. V závislosti na tom vybíráte materiál, ze kterého bude většina nábytku. Trendy dávají do popředí chrom, nerez, sklo nebo šedé či bílé dřevo. Tak trochu se trendy odrážejí od severského stylu. Není divu, jeho neutrální design je skvělým způsobem, jak dát odpočinout našim očím i tělu. Spojení lesklého s matným, šedého s bílým nebo dřeva s kovem. Takový kontrast vám může pomoci vytvořit dokonalou souhru barev a materiálů.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..