Jak zařídit obývací pokoj? – Aktuální obývákové TRENDY

Obývák je jednou z nejfrekventovanějších částí domu. Slouží na formální návštěvy, pohodové setkání s přáteli, práci i lenošení s rodinou. Její zařízení by proto mělo být všestranně využitelné i funkční.

Trendy v obývacím pokoji

V současnosti jsou velmi oblíbeným a trendovým prvkem otevřené nástěnné police a knihovny na celou stěnu s tzv. push otvíráním bez viditelných úchytů. Při barvě a materiálovém provedení se meze nekladou. Zvolte si jednu základní a dvě pomocné barvy. Například hnědou doplněnou o akcent světlé modré a krémové. Je jen na vás, zda zvolíte světlé nebo tmavé dřevo, černý nebo bílý lakovaný povrch, či dokonce kombinaci barev a materiálů. Soulad v obýváku docílíte jednotnou barevnou škálou, ale také kombinací několika odstínů jedné barvy.

Jedinečný vzhled dodají unikátní doplňky. Vůbec jich nemusí být mnoho, stačí pár kousků z křehkého skla nebo dřeva spojeného se surovým kovem. Teplo a atmosféru do prostoru vnese cihlový, kamenný případně dřevěný obklad jedné ze stěn. Velký úspěch v současnosti zažívá i pohledový beton na stěně.

K tomu pár ozdobných polštářů, hřejivých přikrývek a stylový obývací pokoj je na světě. Pokud patříte k těm, kteří preferují spíše vzdušnost prostoru s dávkou moderního ducha, vsaďte na čisté linie a výrazné geometrické tvary. Žluté dřevo s jemným retro výrazem, bílý lakovaný nábytek a světlé čalounění v bílých a šedých odstínech vás jistě uchvátí. Vyhledávaný je také svěží severský styl, ve kterém se citlivě kombinují různé kusy nábytku, pohodlné sedačky s množstvím polštářků a bílé dřevo. Ovšem nezapomeňte dozdobit obývák fotografiemi v různých, klidně i odlišných rámech. Pokud máte rádi květiny, policový systém na desítky květin vám bude dělat radost a místnosti dodá svěžest. Takovou zelenou stěnou můžete oddělit obývák od pracovního koutu, pokud je její součástí.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..