Jak zařídit malý byt a zvětšit tak opticky prostor

Malé byty se staly hitem. Důkazem je neustále rostoucí zájem ze strany investorů, kteří následně byty pronajímají. Život v malých bytech může mít jisté výhody, pokud víte, jak jej zařídit. V opačném případě se tam budete mačkat. O to víc to platí v případě, že bydlíte s přítelkyní nebo přítelem. Jestliže nebudete mít prostory zařízené podle malého bytu, nebude se vám žít příjemně. Snadno se může stát, že spolu z tohoto důvodu nevydržíte. Hádky budou každým dnem růst a růst. Málo osobního prostoru dokázalo rozbít nejedno manželství. Vyvarujte se tomu a zařiďte si malý byt vkusně a elegantně.

Barvy opticky prostory zvětšují

Vhodný výběr barev dokážou prostory opticky zvětšit. Základním pravidlem je nevybírat si z příliš tmavých odstínů. Dokážete si představit, jak by působil již tak malý prostor v černém provedení? Pokud ne, ani se o to nesnažte. Pro volbu barev nemusíte chodit daleko. Velmi často využívaná bílá je naprostou jistotou. V případě, že chcete být originální lze sáhnout po žluté nebo oranžové.

Jednoduchý nábytek je značkou úspěchu

Do malých bytů se hodí jednoduchý nábytek. Na masiv se ani nedívejte. Nejedná se o materiál, který by byl pro tyto účely vhodným řešením. Věděli jste, že existuje vícefunkční nábytek? To znamená, že budete-li potřebovat větší stůl, jednoduše ho rozložíte? Jakmile společně poobědváte, můžete ho vrátit do původní velikosti a umístit ke zdi. Středový prostor tak zůstane stále volný. To stejné platí i o skříni a posteli. Proč mít postel pořád vytaženou, když lze jedním zatáhnutím složit do skříně? Myslete na to, že každé ušetřené místo je obrovským vítězstvím. Potřebujete více úložného prostoru? Úložné boxy, které sestavíte do komínku se hodí do jakéhokoliv prostoru.

Světlo zvětšuje

Dostatek světla je nezbytně nutné mít v každé domácnosti. Chrání váš zrak před poškozením, které by se mohlo naskytnout, jestliže byste je zbytečně zatěžovali z důvodu šera. Mimo jiné má i další skvělé účinky. Ty využijete právě v menších prostorách. Světlo podobně jako barva si poradí s optickým zvětšením.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..