Jak si dobře pojistit vlastní bydlení?

Stále patříte do skupiny méně zodpovědných a odkládáte uzavření pojistky pro vaše bydlení? Víte, že takovým jednáním riskujete vlastní pohodlí a sami sebe ženete možná do velkých dluhů?

Jen si to zkuste představit – přijde vichřice a zničí střechu, ruku na srdce, budete mít několik desítek tisíc na její opravu?

Odpověděli jste si „ne“? Jednejte!

Pokud si nejste jisti ani tím, že budete mít k dispozici třeba jen několik tisíc korun, které vám nebudou v rodinném rozpočtu chybět, musíte jednat.

Během několika minut si vyřídíte online pojistku a rázem máte jistotu, že v případě škod dostanete odpovídající finanční kompenzaci.

Můžete si vybírat z 3 základních variant:

  • pojištění nemovitosti – vztahuje se na nemovitost jako takovou, je možné ho sjednat pro byt, rodinný dům i rekreační objekt;
  • pojištění domácnosti – funguje jako ochrana pro movité věci a například i pro domácí zvířata, sjednává se jen pro domácnosti – tj. trvale obydlený dům nebo byt;
  • pojištění majetku – kryje škody na nemovitosti a vztahuje se také na movité věci, lidé ho volí nejčastěji. Oblíbená je pojistka Bezpečný domov.

Pojištění bydlení Ergo

Čtěte a nebojte se ceny

Aby pojistka sloužila ve váš prospěch, musí mít pro vás výhodné podmínky. Čtěte důkladně pojistnou smlouvu, a pokud si nejste něčím jistí, chtějte od pojišťovny vysvětlení.

Důkladně si pročtěte nejen rozsah krytí, ale i podmínky, za kterých dojde k vyplacení finanční kompenzace.

A kolik zaplatíte?

Cena pojištění nemovitosti i majetku se počítá na základě velikosti obytné plochy, stačí znát m2.

Je výhodou, že si sami volíte splatnosti (měsíčně, čtvrtletně, půlročně nebo ročně), placení pojistného tedy nijak výrazně nezatíží váš rodinný rozpočet.

Pojištění bydlení

Bonus se hodí!

Pojišťovny svádí boj o každého zákazníka, využijte toho. Sledujte, jaký bonus či slevu vám nabídnou.

Například u Ergo pojišťovny dostanou klienti zdarma pojištění odpovědnosti, které chrání v případě, že druhé osobě neúmyslně způsobí škodu na zdraví nebo na majetku.

Více se o této pojistce dozvíte například tady.

Ohodnoť článek
Štítek:

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..