Domácí mazlíčci

Budete si pořizovat kočku či psa? Nebo třeba jiné zvířátko? Bude potřebovat příjemné zázemí. Pokud už máte zvolený druh, stačí jen doladit interiér.

Rybičkám vyhovuje okysličená koupel do akvária, osvětlením, vytápění a filtrace. Důležití je potřebná biologická rovnováha a vzduchování pro dostatek kyslíku. Navštivte zverimex a akvárium kupte i s příslušenstvím nebo si jej nechte vyrobit na zakázku. Objem vody se rovná součtu délek všech rybiček v cm.

Hlodavci, ptáci i hadi

Budou to potkani, křečci, myši, osmáci anebo jiní hlodavci. Tak to je třeba klec asi 60 cm a pěkně vysokou.  Bude se hodit spoustou pater, velká řada tunelů, koleček, žebříků a prolézaček. Musí tam být i domeček a bezpečný úkryt. Klec dejte na tmavé místo. Potkani rádi vidí, takže někam nahoru ať mají přehled.

Terária volte podle druhu zvířete. Pro zvířata žijící na zemi terárium na délku a zvířatům žijícím na stromech či skalách terárium na výšku. Pro ještěry je nejdelší strana terária minimálně v délce osminásobku těla v dospělosti, počítáno bez ocasu. Chováte-li hady, tak terária dlouhá jako had.

Klec pro papoušky, kteří rádi lezou po kleci, volte bezpečnou a dostatečně velkou. Konstrukce má být svařená do jednoho celku. Materiál netoxický a nekupujte pozinkované pletivo a železo bez povrchové úpravy. Jsou pro papouška toxické a mohou je i zabít.

Venkovní voliéra pro ptáky musí být přichycená k zemi. Musí být pod izolovanou střechou a s domečkem pro schování při nepříznivém počasí. Krytí ze tří stran kvůli větru. Podlaha může být provedena i z beton nebo pokryta pískem kvůli snadné údržbě.

Pejsek a kočička

Pokud vám volně pobíhá po bytě pes anebo kočka, dvířka pro kočky a psy usnadní přechod z venku dovnitř a obráceně. Vyvarujete se alespoň z části poškrábaných stěn, dveří a nábytku. Vstupní dveře je vhodné opatřit dvířky s hliníkovým rámem, uvnitř stačí plastový rám. Otevírání dvířek může být pomocí magnetického klíče na obojku.

Na zahradu dejte boudu pro psa. Prostor v boudě kolem ležícího psa musí být alespoň 30 cm do stran. Pes se musí na v boudě v pohodě postavit. Jedna stěna má být otevíratelná kvůli čistění a podlaha lehce vyvýšená kvůli chladu v zimě.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..