Chcete ušetřit za energie? Poradíme vám tipy, jak na to

Bez energií si dnes nikdo nedokáže život ani představit. Díky nim máme doma světlo, teplo, ale máme i na čem vařit, nebo jak ohřívat teplou vodu. To vše jsou zcela běžné věci, které bereme jako samozřejmost. Co ale v případě, kdy se každoročně zděsíte při pohledu na vyúčtování? Vhodné je začít šetřit. A jak?

Změna dodavatele je ta nejvýhodnější volba

Z jakého důvodu? Když zvolíte jiného dodavatele, který má podstatně výhodnější ceny, tak při stejné spotřebě zaplatíte podstatně menší sumu peněz. V praxi vám taková levná elektřina přinese výhodu v tom, že budete platit méně bez toho se, jakkoliv uskromňovat. Tedy bez toho, že byste museli hlídat, zda se někde nesvítí, nebo zda nejde nějaký spotřebič zbytečně. Vše u vás doma bude jako doposud, a přesto vás pohled na vyúčtování konečně příjemně překvapí. Navíc změna dodavatele není nic složitého.

Ujasněte si, jakou energii budete používat primárně

Cesta k úsporám je spojena i s tím, že si ujasníte, jaká energie pro vás bude jako primární. Buď to může být elektrická energie, nebo se může jednat o levný plyn. Ceníky dodavatelů často zohledňují to, na co vše energii využíváte a jak velkou máte spotřebu. Při vyšších odběrech můžete dostáhnout na výhodnější cenu za jednotku. Tato volba je pro vás ideální hlavně ve chvíli, kdy svou nemovitost teprve budujete, nebo rekonstruujete. Běžně se dnes dá vystačit jak pouze s elektřinou, tak pouze s plynem.

Nechte si vše spočítat

Možná si říkáte, že úspory nejsou až tak velké, aby stálo za to řešit přechod jinam, nebo změny ve vašich domovech. To je velmi častý mýtus. Sami si můžete nechat spočítat, kolik lze ušetřit. Začít doporučíme na webu https://www.epet.cz/, který je ideálním výchozím bodem pro každého, kdo není se svou současnou cenou plynu a elektřiny spokojen a chce platit méně. Třeba i o několik desítek procent.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..