Bazén v zahradě zkrášluje i osvěžuje

Časy, kdy se bazén v zahradě považoval za luxus, už pominuly. Dnes si takové osvěžení v letních vedrech dopřeje stále více lidí. Menší bazény se dají sehnat za rozumnou cenu a péče o ně není náročná. Plavat se v nich sice velmi nedá, ale na příjemné ochlazení to docela stačí. Zejména rodinám s dětmi.

Na co myslet při výběru bazénu?

Obecně platí, že zahrada a bazén by měly být ve vzájemné harmonii. Měly by se vhodně doplňovat. Je důležité, aby vám bazén sloužil mnoho let a poskytoval maximální spokojenost. Proto je důležité zvolit nejen vhodnou velikost a tvar bazénu ale takové správný konstrukční typ. Při této volbě pomůže konzultace s bazénovým odborníkem.

Bazén

Umístěte bazén rozumně

Při výběru vhodného místa pro bazén, je třeba brát v úvahu nejen samotný pozemek a jeho možnosti, ale také umístění domu, případně stromů a ostatních zastavěných ploch v okolí.

Bazén by měl být umísťován na pozemku tak, aby slunce dokázalo něj svítit během celého dne, bez zastínění domem nebo stromy. Nejideálnější orientace bazénu je tedy na jih.

Nedoporučujeme umisťovat bazén do některého z rohů na pozemku, protože Vám to může omezovat přístup do samotného bazénu. Kolem bazénu by měla být volná plocha alespoň půl metru až jeden metr, aby byl pohyb kolem něj komfortní. Nezapomínejte na fakt, že nebudete celý den trávit jen v bazénu a proto byste měli zajistit dostačný prostor i pro odpočinek mimo bazénu. Ať už na umístění větší plochy na lehátka nebo zahradní sezení.

Nezapomeňte na bazénové příslušenství

Hlavně při zapuštěných bazénech budete potřebovať nasledující bazénové příslušenství filtr, čerpadlo, výpust, schůdky a případně i osvětlení, bazénový vysavač, ohřev, solární ohřev nebo i protiproud. Kromě filtrace budete muset používat i chemické přípravky na dezinfekci a úpravu vody, jinak by se z plavání mohla stát zdraví nebezpečná zábava v zelené vodě. Ke každému bazénu si připravte i síťku na čistoty, která bude určitě nevyhnutná a dobrá bude i plachta nebo jiné překrytí bazénu v době, kdy ho nepoužíváte.

Nový bazén si člověk kupuje jednou, maximálně dvakrát za život. Proto bychom výběru vhodného typu a jeho umístění na zahradě měli věnovat velkou péči. Volte renomovaného prodejce, který má dlouholeté zkušenosti a je schopen prezentovat se množstvím realizací, a který je schopen nabídnout a garantovat širokou škálu služeb.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..