Atmosféra ložnice nejen pomocí světla

Ložnice je jedna z nejdůležitějších místností v našem bytě či domě. Musí být útulná, klidná, elegantní a její atmosféra musí být uklidňující a intimní. Jak ji navodit? Pomůže jemná barva na stěnách, závěsech i povlečení, příjemné typy osvětlení a možná i prostor na svíčky. Volte něžné pastelové barvy.

Budiž světlo

Místo ostrého osvětlení je vhodné zvolit nepřímé tlumené světlo a různé druhy lampiček. Pomohou také stmívače světla, které intimní atmosféru pomohou navodit. Světlo musí být tlumené a jemně se odrážet od stěn a stropu, nesmí být pronikavé. Určitě by nemělo mířit přímo do očí, jakmile ulehnete do své postele. Nechte světlo, ať se rozplyne jako vánek a rozprostře se zvolna po celém prostoru vaší místnosti na spaní.

Pokud volíte stropní světla, mohou být takzvaně přisazená, velmi dobře působí LED diody a stropní lišty. Ty se velmi dobře vestavují třeba i do podhledu. Pokud potřebujete osvítit zrcadlo, pomůže vám bodové světlo, které je nastavitelné. Lampičky a doplňková svítidla zvolíme podle nábytku a zvoleného stylu zařízení, mohou být na nočním stolku, nástěnné, ale i stejně dobře vypadají i stojací lampy.

Dbejte na jejich praktické umístění včetně vypínačů, které budete používat hlavně v noci. Na nočním stolku by měla být kvalitní nastavitelná lampička s otočnou hlavicí a stínítkem pro noční čtení. Namísto běžných vypínačů použijte cenově dostupné stmívače pro snadnou volbu intenzity světla v prostoru ložnice. Volte denní odstíny světla. Centrální vypínač světla dejte ke vchodovým dveřím i k lůžku.

Hra s materiály

Kouzlo ložnice doplní jemné povlečení, které je v nabídce v mnoha barvách, vzorech, materiálech i úpravách. Nikdy nic nezkazíte tradiční 100 % bavlnou, damaškem, saténem či egyptskou bavlnou. Povlečení dá vaší ložnici nádech luxusu a poskytne komfortní spánek.

Stejnou péči věnujte výběru kvalitní postele s pevným rámem a skvělou konstrukcí. Dbejte na výběr vysoce kvalitního roštu, který je nejdůležitější. Teprve na takový rošt patří stejně kvalitní ergonomicky tvarovaná matrace. I na manželskou postel dejte vždy dvě matrace kvůli rozložení váhy.

Nepodceňujte ani doplňky jako je kvalitní zastínění místnosti pomocí venkovních či vnitřních rolet, nebo alespoň velmi dobře stínících závěsů. Dbejte na sjednocený design a styl a ucelený výraz vaší ložnice.

Štítek:,

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..